Witaj na blogu!

Nazywam się Dawid i jestem autorem bloga, na którym właśnie jesteś. Każdego nowego Czytelnika staram się traktować indywidualnie, więc wiedz, że piszę teraz bezpośrednio do Ciebie – Cieszę się, że tutaj jesteś! 🙂

Stworzyłem to miejsce z myślą o ludziach, którzy szukają praktycznych metod rozwoju i zmiany osobistej. Nie piszę tutaj do Ciebie jako ekspert czy jakiś guru rozwoju osobistego. Dzięki wieloletniej pracy nad sobą, która cały czas trwa, sporo udało mi się zmienić na lepsze i to co pomogło mi, staram się pokazać i Tobie. Wierzę, że dzięki świadomej pracy nad sobą, stajemy się lepszymi ludźmi, a co za tym idzie – więcej dobrego możemy robić dla innych. Jestem głęboko przekonany, że właśnie tak osiąga się prawdziwe szczęście.

Dlaczego ten blog może okazać się dla Ciebie wartościowy?

Kiedy 9 lat temu zacząłem interesować się własnym rozwojem, szybko przeniknąłem do świata psychologii, rozwoju osobistego i nauk o mózgu. Dobrze pamiętam, jak kilka lat temu, pewnego letniego popołudnia po powrocie ze szkoły, szukałem rozwiązania swoich problemów związanych z nadmiernym stresem. Pamiętam, że bez problemu znalazłem sporo artykułów na ten temat, ale żaden nie dał mi praktycznych metod i narzędzi, które w prosty sposób doprowadziłyby mnie do zauważalnych rezultatów.

Zauważyłem wtedy, że rozwiązania moich problemów często były tylko opisywane przez autorów tekstów, przez co dalej tak naprawdę nie wiedziałem, co z tą wiedzą zrobić i jeśli już jej użyję, to czy zrobię to w dobry sposób.

Zauważ, że często jest tak, że wiemy jak coś osiągnąć, ale tego nie robimy. Dlatego do artykułów, które piszę dodaję praktyczne ćwiczenia i techniki, które są pewnego rodzaju podsumowaniem zawartej w nich wiedzy. To one są prawdziwym przełożeniem teorii na praktykę i w efekcie na rezultaty, które uzyskasz. Myślę, że wiele tych samych zagadnień zostało już poruszonych przez różnych autorów, ale dalej tylko poruszonych. Ja chcę Ci tutaj dać coś więcej. Prowadzę więc tego bloga dokładnie w taki sposób, jakiego mi zabrakło kiedyś – pełnego metod i technik dających prawdziwe rezultaty, w prawdziwym życiu 😉

Dlaczego zajmuję się akurat rozwojem osobistym?

Jest kilka powodów.

Najważniejszy jest fakt, że to moja największa pasja, więc utworzenie tego bloga, aby dzielić z Wami już zdobytą wiedzą, było dla mnie czymś naturalnym 🙂 Uważam, że mając wiedzę z jakiegoś tematu i nie dzielić się nią z ludźmi, którym może ona pomóc jest trochę nieetyczne. To trochę tak, jakby mieć lekarstwo na jakąś chorobę i świadomie zachować je dla siebie.

Jeszcze mniej osób tworzy tego typu treści w prawdziwie praktyczny sposób, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że warto założyć tego bloga. Poza tym tutaj chodzi też o edukację.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że do 2030 roku najczęściej występującą chorobą na świecie będzie depresja. Już teraz zajmuje ona 4 miejsce w rankingu, a chorych szacuje się na liczbę ok. 350 mln osób na świecie. Pamiętaj, że mówimy tu tylko o stwierdzonych zachorowaniach.

Do tego dochodzą jeszcze osoby o tak przerażająco niskim poczuciu własnej wartości, że uważają się za niegodne jakiegokolwiek partnera, sukcesu i szczęścia. Osoby nieradzące sobie z własnymi emocjami, z gniewem, ze smutkiem, z agresją. Osoby tak na co dzień zestresowane, że prędzej czy później doświadczają wielu poważnych chorób. Osoby o tak niskich umiejętnościach interpersonalnych, że pomimo szczerych chęci, nie potrafią tworzyć trwałych i zdrowych relacji z innymi ludźmi. Pamiętaj, że tych ludzi nie uwzględnia się w powyższych statystykach.

To przerażające i smutne jednocześnie. Ale gdzie mamy się tego nauczyć, jeśli nie w szkole?

Wiadomym jest, że miną pewnie kolejne dziesięciolecia, zanim zacznie się wprowadzać zmiany w oficjalnym systemie edukacji, jeśli w ogóle do nich dojdzie.

Dlatego za najważniejszy cel mojego życia obrałem sobie utworzenie platformy e-learningowej, która będzie „uzupełnieniem” obecnego systemu edukacji w takie umiejętności, jak budowanie relacji, rozwiązywanie konfliktów, pewność siebie czy inteligencja emocjonalna. Głęboko wierzę w stworzenie systemu, który pozwoli na edukację świadomego i szczęśliwego człowieka XXI wieku. Czy się uda? Zobaczymy. Póki co, staram się działać strategicznie i konsekwentnie. Z niczym mi się nie spieszy, bo na realizację tego celu dałem sobie całe życie.

Będzie mi natomiast bardzo miło, jeśli zechcesz mi na tej drodze towarzyszyć 😉

Co dalej?

  • Jeśli nie potrzebujesz już niczego więcej, zapraszam Cię do wybrania interesujących Cię artykułów lub kategorii i do dzieła. Zrób
    sobie kubek ulubionej herbaty lub kawy, włącz ulubioną muzykę i działaj – Artykuły na blogu stoją dla Ciebie otworem! 🙂
  • Jeśli chcesz należeć do grona pierwszych osób, które dowiadują się o nowych wpisach, to dla własnej wygody zachęcam Cię do zamówienia newslettera. Piszę tylko o nowych artykułach na blogu, więc nie będziesz otrzymywał ode mnie żadnych promocji czy reklam. Nie przekażę też Twojego maila nikomu innemu.
  • Jeśli będziesz miał jakieś pytania, sugestie lub jakikolwiek inny powód, aby się ze mną skontaktować, pisz śmiało do mnie przez zakładkę KONTAKT. Również jeśli uznasz za wartościowe, to co robię, napisz do mnie koniecznie! Każdy ma czasem gorszy dzień i chwile zwątpienia, a wtedy nic nie motywuje bardziej niż świadomość, że to co robię, naprawdę komuś pomaga 😉

I tak jak pisałem do Ciebie na początku, nie piszę tutaj jako jakiś ekspert czy guru – jestem zwykłym facetem, który też się uczy i popełnia po drodze masę błędów, starając się wyciągać z nich wnioski. To właśnie czyni nas ludźmi. Nie daję Ci tutaj recepty na szczęście i sukces, ale jeśli któryś z moich artykułów w jakimkolwiek stopniu podniesie jakość Twojego życie, będę więcej niż szczęśliwy!

Jak mówi stare, chińskie przysłowie „Każda, nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku”. Cóż, Ty swój właśnie postawiłeś. Pora więc na kolejne.

Dzięki za przeczytanie tego trochę przydługawego wstępu. Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Mam nadzieję, że ten blog okaże się dla Ciebie cennym narzędziem zmiany osobistej i że zostaniesz tu ze mną na dłużej 🙂

Wszystkiego dobrego!
Dawid.