Dawid Haracz - BlogerCześć! Poznajmy się bliżej!

Nazywam się Dawid Haracz. Jestem autorem tego bloga, który zrodził się z pasji do psychologii, rozwoju osobistego i przede wszystkim – do człowieka. Dzielę się tutaj nie tylko wiedzą, ale także technikami, narzędziami i sposobami rozwiązywania codziennych problemów oraz podnoszenia jakości życia, ponieważ wierzę, że największą wartością psychologii jest to, że potrafi ona zmieniać nasze życie na lepsze.

Moją misją jest szerzenie w Polsce praktycznej, dobrze przebadanej psychologii w przystępnej formie. Realizuję ten cel przede wszystkim poprzez bloga i moje media społecznościowe. Na co dzień pracuję jako szkoleniowiec, wykładowca i trener w Centrum Integracji Społecznej w moim mieście, gdzie pomagam osobom zagrożonym wykluczeniem społeczno-zawodowym w budowaniu samooceny, rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych czy umiejętności związanych z radzeniem sobie z trudnymi emocjami. Uczestnikami moich zajęć są zazwyczaj osoby, które od dłuższego czasu pozostają bezrobotne, są aktywnie uzależnione czy bezdomne. Praca ta jest dla mnie niezwykle wymagająca, ale też niesamowicie satysfakcjonująca, a każdy mały sukces któregoś z moich „podopiecznych” tylko mnie uskrzydla i dodaje motywacji do dalszego działania.

Prowadzę również własną firmę szkoleniową i konsultingową, w której za pomocą wykładów, warsztatów i szkoleń (także online) uczę jak wykorzystywać praktyczne narzędzia psychologii, poparte źródłami naukowymi. Staram się pokazywać w ten sposób, że radzenie sobie z trudnościami codzienności nie musi być wcale takie trudne, jak często nam się wydaje, a wymaga jedynie znajomości podstawowych mechanizmów funkcjonowania psychiki i odpowiednich narzędzi oraz technik. Jestem także coachem certyfikowanym zgodnie z wymogami światowej organizacji ICF, dzięki czemu mogę pomagać Wam – czytelnikom tego bloga – w pokonywaniu własnych barier i realizowaniu celów na najwyższym poziomie. Jeżeli chcesz dołączyć do grona osób, z którymi pracuję indywidualnie online, to zapraszam Cię do sprawdzenia mojej oferty konsultacji indywidualnych.

Dawid Haracz - certyfikowany coach ICFWspółpracuję również z uczelnią wyższą Akademią Górnośląską w Katowicach, gdzie prowadzę szkolenia i warsztaty dla studentów kilku kierunków. W tutejszej katedrze psychologii pełnię również funkcję przewodniczącego Koła Naukowego Psychologii Stosowanej, gdzie przeprowadzam badania naukowe, występuję jako prelegent na konferencjach i seminariach naukowych oraz współorganizuję wydarzenia wraz z pracownikami naukowo-dydaktycznymi. Jestem także członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej, którego celem jest badanie i szerzenie psychologii związanej z dobrostanem, wartościami, motywacją i potencjałem człowieka.

Napisałem oraz wydałem książkę popularnonaukową „Osobowość to proces: Samoocena i pewność siebie”, która z jednej strony jest publikacją opartą na twardych dowodach naukowych, a z drugiej zawiera 18 ćwiczeń, składających się na spójny, stopniowy proces, prowadzący Czytelnika przez budowę samooceny, pewności siebie i poczucia własnej wartości. Ponadto bardzo się postarałem, aby moja książka była napisana w przystępny i przyjazny dla oka sposób. 😉

Kliknij miniaturkę certyfikatu, aby zobaczyć go w powiększonym formacie.

Dawid Haracz - dzieciństwoZa swój największy zawodowy cel postawiłem sobie utworzenie ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla dzieci i dorosłych, pomagającego w kształceniu życiowych umiejętności osobistych i społecznych, takich jak na przykład budowanie wartościowych relacji, rozwijanie inteligencji emocjonalnej czy zdrowego poczucia własnej wartości. Wierzę, że kluczem do dobrych zmian w zdrowiu psychicznym Polek i Polaków jest zapewnienie nam wszystkim kompletnej, dobrze przemyślanej edukacji w tym obszarze, i to już od najmłodszych lat. Na realizację tego celu dałem sobie najbliższe 20 lat mojego życia.

Zawodowo najbardziej interesuję się – tu nie będzie szoku 😉 – psychologią, w szczególności psychologią osobowości, psychopatologią, a zwłaszcza zaburzeniami osobowości oraz psychotraumatologią. Prywatnie zaś jestem miłośnikiem podróży, a przede wszystkim tych w góry, w które wybieram się, kiedy tylko mam ku temu okazję. Uwielbiam piękno natury i uczucie jedności z nią. Pasjonuję się także historią, mitologią i filozofią, z których bezustannie czerpię mnóstwo inspiracji i życiowej mądrości. W wolnym czasie najchętniej czytam książki – które stale gromadzę 😉 – najlepiej z dużym kubkiem czarnej kawy obok i którymś z moich kociaków do towarzystwa. Uwielbiam spacerować, w szczególności letnimi wieczorami, kiedy widoczne jest niebo pełne gwiazd. Lubię wtedy zatrzymać się i myśleć o tym, jak drobne są nasze codzienne troski w skali całego wszechświata. Uprawiam też dużo sportu, i to najróżniejszego rodzaju, bo lubię stawiać sobie wyzwania w tym obszarze. Poza tym kieruję się postawą, że w zdrowym ciele, zdrowy duch.

Dawid Haracz - social mediaChcesz zostać ze mną na dłużej?

  • Chcesz dołączyć do stałych Czytelników bloga? Jeżeli tak, to w pierwszej kolejności polecam Ci zamówić newsletter, aby być na bieżąco z nowymi artykułami. Bardzo szanuję Twoje zaufanie, więc obiecuję nie spamować ani nie przekazać Twojego adresu e-mail nikomu innemu. Piszę rzadko, ale zawsze z konkretnymi, wartościowymi informacjami. Zamówić newsletter możesz bardzo szybko TUTAJ.
  • Następnie zachęcam Cię do dokładnego przejrzenia SPISU TREŚCI, gdzie znajdziesz kompletną listę wszystkich artykułów oraz kategorii tematycznych. Możesz czytać każdy artykuł po kolei albo wybrać tylko te, które Cię zainteresują. Zrób, jak uważasz – cała dostępna tutaj wiedza stoi dla Ciebie otworem!
  • Jeżeli chcesz mieć pełny dostęp do dodatkowych treści, być na bieżąco z tym, co aktualnie robię, i przy okazji zobaczyć mnie w trochę bardziej prywatnym wydaniu, zachęcam Cię do śledzenia moich AKTUALNOŚCI. Szczególnie dużo dzieje się na FACEBOOKU, gdzie w każdym tygodniu zamieszczam nowe treści.
  • W razie jakichkolwiek pytań, sugestii lub wątpliwości możesz śmiało pisać do mnie przez zakładkę KONTAKT. Jeżeli uznasz za wartościowe to, co robię, napisz mi o tym koniecznie! Nic bardziej nie motywuje mnie do pisania niż wiadomość, że to, co robię, naprawdę zmienia Twoje życie na lepsze.

Jak mówi stare chińskie przysłowie „Nawet najdalsza podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku”. Pierwszy krok już za Tobą – rozgość się tutaj i śmiało stawiaj kolejne. 😉

Do zobaczenia.

Dawid Haracz podpis