dawid haracz psychologiaDziękuję, że tutaj jesteś!

Cześć, nazywam się Dawid Haracz. Cieszę się, że mamy okazję lepiej się poznać. 😉

Jestem autorem tego bloga, który zrodził się z pasji do psychologii, rozwoju osobistego i przede wszystkim – do człowieka. Dzielę się tutaj nie tylko wiedzą, ale także technikami, narzędziami i sposobami na rozwiązywanie swoich problemów oraz podnoszenie jakości życia, ponieważ wierzę, że największą wartością psychologii jest to, że potrafi zmieniać nasze życie na lepsze.

Moją życiową misją jest szerzenie w Polsce i na świecie praktycznej, dobrze przebadanej psychologii. Za największy życiowy cel postawiłem sobie utworzenie programu edukacyjnego dla dzieci i dorosłych, pomagającego w kształceniu życiowych umiejętności osobistych i społecznych, takich jak budowanie wartościowych relacji, rozwijanie inteligencji emocjonalnej czy zdrowego poczucia własnej wartości.

Co robię na co dzień?

Na co dzień pomagam innym we własnym rozwoju psychospołecznym i osobistym, gdzie podczas sesji coachingowych online wykorzystuję moją wiedzę psychologiczną, coachingową oraz trenerską. Jestem trenerem, certyfikowanym zgodnie z wymogami międzynarodowej federacji ICF oraz trenerem kompetencji psychospołecznych. Prowadzę także wykłady, szkolenia oraz warsztaty, związane z psychologią i rozwojem osobistym.

Współpracuję również z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową w Katowicach, gdzie jednocześnie studiuję psychologię kliniczną. Jestem przewodniczącym Koła Naukowego Psychologii Stosowanej, gdzie współtworzę psychologiczne badania naukowe, występuję jako prelegent na konferencjach oraz współorganizuję wydarzenia wraz z dydaktykami Katedry Psychologii.

Napisałem oraz wydałem książkę „Osobowość to proces: Samoocena i pewność siebie”, która jest połączeniem pozycji naukowej oraz psychologicznego poradnika. Jest to książka, która prowadzi Czytelnika przez proces budowy oraz rozwoju samooceny, pewności siebie i poczucia własnej wartości. Jestem także członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej, którego celem jest szerzenie psychologii pozytywnej, czyli nurtu psychologii, skupiającego się na podnoszeniu jakości życia osobistego każdego z nas.

Prywatnie jestem miłośnikiem podróży, a w szczególności gór, w które wybieram się, kiedy tylko mam na to czas. 🙂 Uwielbiam piękno natury i uczucie, które towarzyszy mi, kiedy znajduję się z nią sam na sam. Oprócz psychologii pasjonuję się także mitologią, filozofią oraz religią. Na co dzień najwięcej wartości czerpię z nauk filozofii wschodu, w szczególności z buddyzmu, który jest dla mnie ogromną inspiracją. W wolnym czasie najczęściej spaceruję, czytam książkę, z dużym kubkiem czarnej kawy w ręku oraz namiętnie gram w szachy, którym poświęcam dużą część mojej codzienności. 🙂

Jak zacząć przygodę z moim blogiem?

  • dawid haracz rozwój osobistyW pierwszej kolejności polecam Ci zamówić newslettera, aby być na bieżąco z nowymi artykułami na blogu. Bardzo szanuję Twoje zaufanie, więc obiecuję nie spamować, nie wysyłać żadnych reklam ani nie przekazywać Twojego adresu e-mail nikomu innemu. Piszę rzadko, ale zawsze z konkretnymi, wartościowymi informacjami.
  • Następnie zachęcam Cię do dokładnego przejrzenia SPISU TREŚCI, gdzie znajdziesz kompletną listę wszystkich artykułów oraz kategorii. Możesz czytać każdy artykuł po kolei albo wybrać tylko te, które Cię zainteresują. Zrób, jak uważasz – cała wiedza stoi dla Ciebie otworem!
  • Jeżeli chcesz być na bieżąco z tym, co aktualnie robię i przy okazji zobaczyć mnie w trochę bardziej prywatnym wydaniu, zachęcam Cię do śledzenia moich mediów społecznościowych, do których odnośniki znajdziesz na samym dole strony.
  • W razie jakichkolwiek pytań możesz śmiało pisać do mnie przez zakładkę KONTAKT. Jeśli uznajesz za wartościowe to, co robię, napisz mi o tym koniecznie! Każdy lubi wiedzieć, że to, co robi, naprawdę pomaga innym. 🙂

Do zobaczenia w artykułach!
Dawid.