Pamiętam jak pewnego popołudnia…

…po powrocie ze szkoły średniej usiadłem do komputera. Jeśli dobrze pamiętam, to był rok 2010. Zacząłem szukać w internecie sposobów na poradzenie sobie z chronicznym stresem, który wtedy mi towarzyszył.

Nie będę tego przed Tobą ukrywał – miałem wtedy sporo problemów natury psychicznej. Nie radziłem sobie za dobrze w szkole, a codzienność przygnębiała mnie, bo nie widziałem w niej żadnych perspektyw na przyszłość. Przez skłonność do pesymizmu, wpadałem w dołki za każdym razem, kiedy tylko pojawiały się w moim życiu jakieś przeszkody. Przez brak pewności siebie bałem się zawierania nowych znajomości z rówieśnikami, a już tym bardziej angażowania w nie.

Nie było dnia, w którym nie czułbym stresu i przygnębiało mnie to coraz bardziej. Czułem, że przerasta mnie mój własny świat emocji. Ciężko mi opisać w słowach towarzyszące mi wtedy uczucie bezradności i samotności.

Ale tak, to byłem ja.

Nie chciałem jednak przeżyć całego swojego życia w stresie, strachu i ciągłym poczuciu beznadziejności. Głęboko wewnątrz czułem, że chcę to zmienić, ale nie wiedziałem jak. Dlatego tamtego dnia, kiedy usiadłem do komputera, podjąłem pewną decyzję.

Postanowiłem, że się zmienię. Zacząłem na własną rękę studiować psychologię. Trafiłem na pierwsze blogi i artykuły dotyczące rozwoju osobistego. Pochłaniałem jedną książkę za drugą i wchodziłem coraz głębiej w zakamarki własnego umysłu. Dzień za dniem, krok po kroku, cegiełka po cegiełce, zacząłem bardzo powoli pokonywać swoje wewnętrzne bariery i budować siebie takiego, jakim zawsze chciałem być. Pewnego siebie, opanowanego, zdeterminowanego.

Od tamtej decyzji minęło 9 lat.

Kiedy teraz o tym myślę, to była to piekielnie trudna droga. Nie pytaj nawet, ile razy chciałem po drodze odpuścić, bo już straciłem rachubę. Czasami dalej chcę. Dalej dopadają mnie trudne chwile, w których wątpię w siebie, ale za każdym razem wychodzę z tego szybko i sprawnie — i z podniesioną głową idę dalej. Wiem, że to dzięki silnym podstawom, które sobie zbudowałem. Już nie ma tego zestresowanego, niepewnego siebie chłopaka, który patrzył na świat z pesymizmem. Jest silny, pewny siebie facet, który wie, czego chce od życia i dąży do tego całym sobą, czerpiąc radość z każdego dnia, który go do tego przybliża.

Dlatego założyłem tego bloga. Chcę Ci pokazać, jak pracować nad sobą świadomie, praktycznie i stopniowo. Chcę Ci pokazać, jak zbudować ten dom na silnych fundamentach. Wierzę, że psychologia potrafi zmieniać nasze życie na lepsze i z tą wiarą tworzę miejsce, w którym właśnie jesteś 🙂

Nazywam się Dawid Haracz. Jestem autorem tego bloga, który zrodził się z pasji do psychologii, rozwoju osobistego i przede wszystkim – do człowieka.

Studiuję psychologię kliniczną i aktywnie praktykuję buddyzm, z którego czerpię wiele dobra w codziennym życiu. Prywatnie jestem miłośnikiem gór, uwielbiam podróże, długie spacery, czarną kawę, a moim największym nałogiem są książki. Moje 3 największe cele życiowe to zdobycie Korony Ziemi (7 najwyższych szczytów każdego kontynentu), utworzenie programu e-learningowego dla dorosłych i dzieci, opartego o rozwój umiejętności personalnych i społecznych (więcej o tym w zakładce MOJA MISJA) oraz założenie rodziny 🙂

Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś, bo stworzyłem to miejsce specjalnie dla Ciebie. Mam nadzieję, że ten blog stanie się dla Ciebie prawdziwym narzędziem zmiany osobistej i przybliży Cię znacznie do realizacji Twoich osobistych celów.

Tego z całego serca Ci życzę!

Co dalej?

  • W pierwszej kolejności zachęcam Cię do zajrzenia w SPIS TREŚCI, gdzie znajdziesz listę wszystkich interesujących Cię artykułów i kategorii. Zadbaj przy okazji o siebie — zrób sobie kubek ulubionej herbaty lub kawy, włącz ulubioną muzykę w tle albo wybierz się na ławkę do parku i po prostu zacznij. Cały blog stoi dla Ciebie otworem!
  • Jeśli chcesz należeć do grona osób, które jako pierwsze dowiadują się o nowych wpisach na blogu, to dla własnej wygody zachęcam Cię do zamówienia newslettera. Ja też nie lubię spamu, więc nie będziesz otrzymywał ode mnie żadnych promocji czy reklam.
  • Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co aktualnie robię i przy okazji chcesz zobaczyć mnie w trochę bardziej prywatnym wydaniu, zapraszam Cię do śledzenia mnie w mediach społecznościowych. 
  • W razie jakichkolwiek pytań możesz śmiało pisać do mnie przez zakładkę KONTAKT. Jeśli uznasz też za wartościowe, to co robię, napisz mi o tym koniecznie! Każdy ma czasem gorszy dzień, a wtedy nic nie motywuje bardziej niż świadomość, że to, co robię, naprawdę Ci pomaga 😉

Jak mówi stare, chińskie przysłowie “Każda, nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku”. Cóż, Ty swój właśnie postawiłeś. Pora więc na kolejne.

Do zobaczenia w artykułach!
Dawid.