dawid haracz psychologiaDziękuję, że tutaj jesteś!

Cześć, nazywam się Dawid Haracz. Cieszę się, że mamy okazję poznać się lepiej. 😉

Jestem autorem tego bloga, który zrodził się z pasji do psychologii, rozwoju osobistego i przede wszystkim – do człowieka. Dzielę się tutaj nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim technikami, narzędziami i sposobami na rozwiązywanie swoich problemów oraz podnoszenie jakości życia, ponieważ największą wartością psychologii jest dla mnie to, że potrafi zmieniać nasze życie na lepsze.

Moją życiową misją jest szerzenie edukacji psychologicznej w Polsce i na świecie. Za największy życiowy cel postawiłem sobie utworzenie programu e-learningowego dla dzieci i dorosłych, pomagającego w kształceniu życiowych umiejętności osobistych i społecznych, takich jak budowanie wartościowych relacji, rozwijanie inteligencji emocjonalnej oraz zdrowego poczucia własnej wartości.

Co robię na co dzień?

Na co dzień pomagam innym we własnym rozwoju psychospołecznym i osobistym, gdzie podczas sesji coachingowych online wykorzystuję moją wiedzę psychologiczną, coachingową oraz trenerską. Jestem trenerem, certyfikowanym zgodnie z wymogami międzynarodowej federacji ICF oraz trenerem kompetencji psychospołecznych. Prowadzę także szkolenia oraz warsztaty w obszarze własnego rozwoju, jak np. budowa pewności siebie, rozwój komunikacji interpersonalnej czy radzenie sobie z trudnymi emocjami.

Współpracuję również z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową w Katowicach, gdzie jednocześnie studiuję psychologię kliniczną. Jestem przewodniczącym Koła Naukowego Psychologii Stosowanej, gdzie współtworzę psychologiczne badania naukowe, występuję jako prelegent na konferencjach oraz współorganizuję wydarzenia wraz z dydaktykami Katedry Psychologii.

Napisałem oraz wydałem książkę „Osobowość to proces: Samoocena i pewność siebie”, która jest połączeniem pozycji naukowej oraz poradnika. Jest to książka, która prowadzi Czytelnika przez proces budowy oraz rozwoju samooceny, pewności siebie i poczucia własnej wartości. Jeżeli chcesz zapoznać się z książką, poznać opinie innych, a nawet przeczytać fragmenty, możesz to zrobić TUTAJ. Jestem także członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej, którego celem jest rozwój i szerzenie psychologii pozytywnej, czyli nurtu psychologii, skupiającego się na podnoszeniu jakości życia osobistego każdego z nas.

Prywatnie jestem miłośnikiem podróży, a w szczególności gór, w które wybieram się, kiedy tylko mam na to czas. 🙂 Uwielbiam piękno natury i uczucie, które towarzyszy mi, kiedy znajduję się z nią sam na sam. Oprócz psychologii, moimi zainteresowaniami są także mitologie, filozofie oraz religie. Na co dzień najwięcej wartości czerpię z nauk filozofii wschodu, w szczególności z buddyzmu, który jest dla mnie ogromną inspiracją. Moimi ulubionymi sposobami na spędzanie wolnego czasu są spacery, gra w szachy oraz czytanie książek – koniecznie z dużym kubkiem czarnej kawy w ręku. 😉

Jak zacząć przygodę z moim blogiem?

  • dawid haracz rozwój osobistyW pierwszej kolejności polecam Ci zamówić newslettera, aby być na bieżąco z nowymi artykułami na blogu. Bardzo szanuję Twoje zaufanie, więc obiecuję nie spamować, nie wysyłać żadnych reklam ani nie przekazywać Twojego adresu e-mail nikomu innemu.
  • Następnie zachęcam Cię do dokładnego przejrzenia SPISU TREŚCI, gdzie znajdziesz kompletną listę wszystkich artykułów oraz kategorii. Możesz czytać każdy artykuł po kolei albo wybrać tylko te, które Cię zainteresują. Zrób to, jak uważasz – cały blog stoi dla Ciebie otworem!
  • Jeżeli chcesz być na bieżąco z tym, co aktualnie robię i przy okazji zobaczyć mnie w trochę bardziej prywatnym wydaniu, zapraszam Cię do śledzenia moich mediów społecznościowych, do których odnośniki znajdziesz na samym dole strony.
  • W razie jakichkolwiek pytań możesz śmiało pisać do mnie przez zakładkę KONTAKT. Jeśli uznasz za wartościowe to, co robię, napisz mi o tym koniecznie! Każdy lubi widzieć sens swojej pracy, a mnie nic nie motywuje bardziej, niż świadomość, że to, co robię, naprawdę Ci pomaga. 🙂

Do zobaczenia w artykułach!
Dawid.