Dawid Haracz - Kim jestem?Cześć! Cieszę się, że tutaj jesteś!

Nazywam się Dawid Haracz. Jestem autorem tego bloga, który zrodził się z pasji do psychologii, rozwoju osobistego i przede wszystkim – do człowieka. Dzielę się tutaj nie tylko wiedzą, ale także technikami, narzędziami i sposobami na rozwiązywanie swoich problemów oraz podnoszenie jakości życia, ponieważ wierzę, że największą wartością psychologii jest to, że potrafi zmieniać nasze życie na lepsze.

Moją misją jest szerzenie w Polsce i na świecie praktycznej, dobrze przebadanej psychologii. Realizuję ten cel przede wszystkim poprzez bloga i moje media społecznościowe. Na co dzień pracuję jako szkoleniowiec, wykładowca i trener w Centrum Integracji Społecznej w moim mieście, gdzie pomagam dostrzegać i rozwijać swój potencjał osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym i zawodowym. Prowadzę również własną firmę szkoleniową, gdzie za pomocą warsztatów, szkoleń, wykładów i webinariów nauczam psychologii i rozwoju osobistego. Jestem także trenerem, certyfikowanym w zgodzie z wymogami międzynarodowej federacji coachingowej ICF, dzięki czemu mogę pomagać Wam – moim Czytelnikom – rozwijać się i realizować swoje cele za pomocą sesji coachingowych online i konsultacji indywidualnych.

Współpracuję również z Akademią Górnośląską w Katowicach, gdzie jednocześnie studiuję psychologię kliniczną. W Akademii Górnośląskiej pełnię funkcję przewodniczącego Koła Naukowego Psychologii Stosowanej, gdzie współtworzę oraz publikuję badania naukowe, występuję jako prelegent na konferencjach i seminariach oraz współorganizuję wydarzenia wraz z kadrą Katedry Psychologii.

Napisałem oraz wydałem książkę popularnonaukową „Osobowość to proces: Samoocena i pewność siebie”, która prowadzi Czytelnika przez proces budowy oraz rozwoju samooceny, pewności siebie i poczucia własnej wartości. Jestem także członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej, którego celem jest badanie i szerzenie psychologii związanej z dobrostanem, wartościami, motywacją i potencjałem człowieka.

Kliknij miniaturkę certyfikatu, aby zobaczyć go w powiększonym formacie.

Za największy życiowy cel postawiłem sobie utworzenie programu edukacyjnego dla dzieci i dorosłych, pomagającego w kształceniu życiowych umiejętności osobistych i społecznych, takich jak na przykład budowanie wartościowych relacji, rozwijanie inteligencji emocjonalnej czy zdrowego poczucia własnej wartości. Wierzę, że jakość naszego życia zależy od jakości psychiki i w dbaniu o nią chcę Wam pomagać – za pomocą książek, artykułów, szkoleń, sesji indywidualnych i wyników własnych badań – gdzie jednocześnie mogę odkrywać kolejne tajemnice osobowości, która jest moją największą pasją.

Prywatnie jestem miłośnikiem podróży, a w szczególności gór, w które wybieram się, kiedy tylko mam ku temu okazję. Uwielbiam piękno natury i uczucie jedności z nią, które towarzyszy mi, kiedy znajduję się z nią sam na sam. Oprócz psychologii pasjonuję się także historią, mitologią i filozofią, z których czerpię mnóstwo inspiracji i życiowej mądrości. W wolnym czasie najchętniej czytam książki – które nałogowo gromadzę 😉 – najlepiej z dużym kubkiem czarnej kawy obok. Uwielbiam też spacerować, w szczególności letnimi wieczorami, kiedy widać niebo pełne gwiazd. Lubię wtedy zatrzymać się i myśleć o tym, jak drobne są nasze codzienne troski i zmartwienia w skali całego kosmosu. Na co dzień spełniam się też w roli kociego taty oraz gram w szachy, którym poświęcam sporą część mojej codzienności.

Jak dołączyć do grona stałych Czytelników?

  • Dawid Haracz - Co robię?W pierwszej kolejności polecam Ci zamówić newsletter, aby być na bieżąco z nowymi artykułami. Bardzo szanuję Twoje zaufanie, więc obiecuję nie spamować, ani nie przekazać Twojego adresu e-mail nikomu innemu. Piszę rzadko, ale zawsze z konkretnymi, wartościowymi informacjami. Zamówić newsletter możesz bardzo szybko TUTAJ.
  • Następnie zachęcam Cię do dokładnego przejrzenia SPISU TREŚCI, gdzie znajdziesz kompletną listę wszystkich artykułów oraz kategorii tematycznych. Możesz czytać każdy artykuł po kolei albo wybrać tylko te, które Cię zainteresują. Zrób, jak uważasz – cała dostępna tutaj wiedza stoi dla Ciebie otworem.
  • Jeżeli chcesz mieć dostęp do dodatkowych treści, być na bieżąco z tym, co aktualnie robię i przy okazji zobaczyć mnie w trochę bardziej prywatnym wydaniu, zachęcam Cię do śledzenia moich mediów społecznościowych. Szczególnie dużo dzieje się na FACEBOOKU oraz na INSTAGRAMIE.
  • W razie jakichkolwiek pytań, sugestii lub wątpliwości możesz śmiało pisać do mnie przez zakładkę KONTAKT. Jeżeli uznasz za wartościowe to, co robię, napisz mi o tym koniecznie! Nic bardziej nie motywuje mnie do pisania, niż wiadomości, że to, co robię, naprawdę zmienia Wasze życie na lepsze.

Jak mówi stare, chińskie przysłowie „Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku”. Pierwszy krok już za Tobą – rozgość się tutaj i śmiało stawiaj kolejne 😉

Do zobaczenia,
Dawid.