Pamiętam jak pewnego popołudnia…

…po powrocie ze szkoły średniej usiadłem do komputera. To był chyba rok 2010. Zacząłem szukać w internecie sposobów na poradzenie sobie z chronicznym stresem, który wtedy mi towarzyszył.

Nie będę tego przed Tobą ukrywał – miałem wtedy sporo problemów natury psychicznej. Nie radziłem sobie za dobrze w szkole, a codzienność przygnębiała mnie, bo nie widziałem w niej żadnych perspektyw na przyszłość. Przez skłonność do pesymizmu, wpadałem w dołki za każdym razem, kiedy tylko pojawiały się w moim życiu jakieś przeszkody. Przez brak pewności siebie bałem się zawierania nowych relacji, a już tym bardziej angażowania w nie.

Nie było dnia, w którym nie czułbym stresu i przygnębiało mnie to coraz bardziej. Czułem, że przerasta mnie mój własny świat emocji. Ciężko mi opisać w słowach to potworne, towarzyszące mi wtedy uczucie bezradności.

Ale tak, to byłem ja.

Nie chciałem jednak przeżyć całego swojego życia w stresie, strachu i ciągłym poczuciu beznadziejności. Głęboko wewnątrz czułem, że chcę to zmienić, ale nie wiedziałem jak. Dlatego na tamtym etapie mojego życia, zebrałem się w końcu na podjęcie odważnego kroku, który miał odwrócić całe moje życie o 180 stopni.

Postanowiłem, że się zmienię. Zacząłem na własną rękę studiować psychologię i rozwój osobisty. Wchodziłem coraz głębiej w zakamarki własnego umysłu. Dzień za dniem, krok po kroku, cegiełka po cegiełce, zacząłem bardzo powoli pokonywać swoje wewnętrzne bariery i budować siebie takiego, jakim zawsze chciałem być. Pewnego siebie, opanowanego, zdeterminowanego.

Kiedy teraz o tym myślę, to była to piekielnie trudna droga. Nie pytaj nawet, ile razy chciałem po drodze odpuścić, bo już straciłem rachubę. Czasami dalej chcę. Dalej dopadają mnie trudne chwile, w których wątpię w siebie, ale za każdym razem wychodzę z tego szybko i sprawnie — i z podniesioną głową idę dalej. Wiem, że to dzięki silnym podstawom, które sobie zbudowałem. Już nie ma tego zestresowanego, niepewnego siebie chłopaka, który patrzył na świat z pesymizmem. Jest silny, pewny siebie facet, który wie, czego chce od życia i dąży do tego całym sobą, czerpiąc radość z każdego dnia, który go do tego przybliża.

Dlatego założyłem tego bloga. Chcę Ci pokazać, jak pracować nad sobą świadomie, praktycznie i stopniowo. Chcę Ci pokazać, jak zbudować ten dom na silnych fundamentach. Wierzę, że psychologia potrafi zmieniać nasze życie na lepsze. Przekonałem się o tym na własnej skórze.

Nazywam się Dawid Haracz. Jestem autorem tego bloga, który zrodził się z pasji do psychologii, rozwoju osobistego i przede wszystkim – do człowieka.

Studiuję psychologię kliniczną i aktywnie praktykuję buddyzm, z którego czerpię wiele mądrości w życiu codziennym. Prywatnie jestem miłośnikiem gór, uwielbiam podróże, spacery, czarną kawę, a moim największym nałogiem są książki. Moje 3 największe cele życiowe to zdobycie Korony Ziemi (7 najwyższych szczytów każdego kontynentu), utworzenie programu e-learningowego dla dorosłych i dzieci, opartego o rozwój umiejętności personalnych i społecznych (więcej o tym w zakładce MOJA MISJA) oraz założenie rodziny 🙂

Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś, bo stworzyłem to miejsce specjalnie dla Ciebie. Mam nadzieję, że ten blog stanie się dla Ciebie prawdziwym narzędziem zmiany osobistej i przybliży Cię znacznie do realizacji Twoich osobistych celów.

Tego z całego serca Ci życzę!

Co dalej?

  • W pierwszej kolejności zachęcam Cię do zajrzenia w SPIS TREŚCI, gdzie znajdziesz listę wszystkich interesujących Cię artykułów i kategorii. Zadbaj przy okazji o siebie — zrób sobie kubek ulubionej herbaty lub kawy, włącz ulubioną muzykę w tle albo wybierz się na ławkę do parku i po prostu zacznij. Cały blog stoi dla Ciebie otworem!
  • Jeśli chcesz należeć do grona osób, które jako pierwsze dowiadują się o nowych wpisach na blogu, to dla własnej wygody zachęcam Cię do zamówienia newslettera. Ja też nie lubię spamu, więc nie będziesz otrzymywał ode mnie żadnych promocji czy reklam.
  • Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co aktualnie robię i przy okazji chcesz zobaczyć mnie w trochę bardziej prywatnym wydaniu, zapraszam Cię do śledzenia mnie w mediach społecznościowych. 
  • W razie jakichkolwiek pytań możesz śmiało pisać do mnie przez zakładkę KONTAKT. Jeśli uznasz też za wartościowe, to co robię, napisz mi o tym koniecznie! Każdy ma czasem gorszy dzień, a wtedy nic nie motywuje bardziej niż świadomość, że to, co robię, naprawdę Ci pomaga 😉

Jak mówi stare, chińskie przysłowie “Każda, nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku”. Cóż, Ty swój właśnie postawiłeś. Pora więc na kolejne.

Do zobaczenia w artykułach!
Dawid.