Dawid Haracz - Coach zmian życiowych, biznesu i kariery - online

Coaching online jest rozwiązaniem dla osób, którym zależy na uzyskaniu osobistego wsparcia w poradzeniu sobie z konkretnym problemem. Jako trener pracujący w zgodzie z wymogami międzynarodowej federacji ICF pomogę Ci najlepiej, jak potrafię w rozwiązaniu problematycznej kwestii. Podczas spotkania indywidualnego skorzystasz w pełni z moich umiejętności i wiedzy – psychologicznej, coachingowej oraz trenerskiej.

Więcej na mój temat i na temat moich kwalifikacji, znajdziesz w zakładce O MNIE.

Czym jest coaching online?

Coaching jest procesem rozwojowym, nastawionym na konkretne cele i efekty. Polega on na pogłębianiu własnej samoświadomości, na budowaniu zaangażowania i wiary w siebie. To okazja do przyjrzenia się sobie i swoim zasobom, a następnie ukierunkowanie się na cel – zastanowienie się, czego potrzebujesz do realizacji celu, jakich zagrożeń możesz się spodziewać albo czy jest to cel, którego naprawdę pragniesz. Podczas coachingu uczysz się wyciągać wnioski z porażek i sukcesów, aby wzmacniały Cię w dalszym rozwoju. Coaching jest podróżą w głąb swojej psychiki, dzięki czemu lepiej zrozumiesz siebie, a w efekcie przyspieszysz realizację zamierzonych celów i zwiększysz swoją efektywność.

Coach natomiast jest osobą, która pomaga osiągać wyznaczone cele w procesie coachingowym. Robi to głównie za pomocą zadawania otwartych, prowokujących do myślenia pytań i stosowania konkretnych narzędzi coachingowych. Coach nie doradza, nie wyraża swojej opinii, nie ocenia, ani nie komentuje. Jest to relacja w pełni partnerska. Bardziej szczegółowe informacje o tym, czym jest coaching i kim jest coach, znajdziesz w jednym z moich artykułów na ten temat.

Coaching online to proces coachingowy, prowadzony w formie zdalnej, w moim przypadku najczęściej za pośrednictwem aplikacji Skype. Ogromną zaletą takiej formy jest wygoda – możesz uczestniczyć w procesie coachingowym z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie.

Coaching online jest także szansą dla osób, które z różnych względów miałyby trudność w rozpoczęciu współpracy ze mną – jeżeli na przykład jesteś osobą starszą, schorowaną, nieśmiałą, przebywasz za granicą lub w dowolnym innym miejscu w Polsce, a chcesz uzyskać ode mnie indywidualną pomoc, to ta forma rozwoju jest zdecydowanie dla Ciebie.

Coaching, a psychoterapia

Czytelnicy często pytają mnie, czy powinni wybrać się na coaching, czy poszukać psychoterapii i czym różnią się te dwie formy wsparcia. Pozwól, że wyjaśnię w pierwszej kolejności, na czym polega różnica pomiędzy coachingiem a psychoterapią.

Coaching jest metodą rozwojową nastawioną na osiąganie celów i rozwój osobisty. W coachingu pracujemy głównie nad teraźniejszością i przyszłością. Ilość spotkań dotycząca jednego celu zwykle nie jest większa niż kilka/kilkanaście sesji.

Psychoterapia natomiast nastawiona jest na leczenie bólu psychicznego pacjenta. W psychoterapii zajmujemy się głównie teraźniejszością i przeszłością. Psychoterapia trwa także zdecydowanie dłużej niż proces coachingowy, zwykle kilka miesięcy, a czasem nawet kilka lat.

Kiedy warto udać się na psychoterapię, a kiedy na coaching?

Psychoterapię warto wybrać, kiedy czujesz, że jakość Twojego zdrowia psychicznego pozostawia wiele do życzenia, a w szczególności, kiedy wiesz, że może mieć to związek z Twoją przeszłością i z dzieciństwem. Psychoterapia jest także wskazana w leczeniu poważniejszych schorzeń i zaburzeń, takich jak na przykład uzależnienia, nerwice, lęki, trauma czy depresja.

Coaching natomiast warto wybrać, kiedy czujesz potrzebę ruszenia naprzód i postawienia dużego kroku zawodowego lub osobistego. Coaching okazuje się pomocny, kiedy chcesz skupić się na rozwoju, budowaniu nawyków, realizacji celów czy pracy nad swoimi słabościami.

Jeżeli w dalszym ciągu nie wiesz, na jaką formę pomocy się zdecydować, po prostu napisz do mnie i opisz dokładnie, z jakim problemem się zmagasz. Postaram się doradzić Ci, którą formę rozwoju wybrać, a także – jeżeli będzie to psychoterapia – jaki rodzaj terapii najlepiej wybrać w Twoim przypadku.

 

 

Kiedy coach jest potrzebny?

Jako coach online jestem w stanie pomóc Ci w realizacji celów w sferze zawodowej i osobistej. Specjalizuję się w dwóch rodzajach coachingu:

 • Life coaching – coaching życiowy jest przeznaczony dla osób, które zmagają się z problemami natury osobistej, w takich obszarach jak na przykład: relacje, efektywność, pewność siebie, zdrowie czy realizacja planów życiowych.
 • Business coaching – coaching biznesowy jest przeznaczony dla właścicieli i managerów firm, przedsiębiorców, specjalistów pracujących w jednoosobowej działalności gospodarczej lub osób planujących założyć własny biznes. Tutaj skupiamy się głównie na rozwoju biznesu.

Jest to tylko podział umowny, ponieważ często zdarza się, że cele związane z biznesem i z życiem prywatnym przenikają się wzajemnie. Trudno wtedy określić jednoznacznie, jakim rodzajem coachingu pracujemy, dlatego przedstawiam Ci przykładowe kwestie, w których jestem w stanie Ci pomóc:

 • przyspieszenie rozwoju osobistego, ukierunkowanie się na konkretne cele i ich realizacja;
 • zmiana nawyków;
 • rozwój biznesu i przyspieszenie awansu zawodowego;
 • podjęcie trudnej decyzji;
 • praca nad poprawą relacji (z rodziną, w pracy, z partnerem, ze znajomymi);
 • poprawa komunikacji interpersonalnej;
 • odnalezienie sensu życia i sensu pracy (wypalenie zawodowe);
 • wzbudzenie w sobie trwałej, silnej motywacji;
 • poradzenie sobie z prokrastynacją (odkładanie na później);
 • nauka zdrowego zaspokajania swoich potrzeb;
 • odnalezienie rozwiązania swoich problemów;
 • nabranie większej pewności siebie i zwiększenie samooceny;
 • nauka efektywnego zarządzania sobą w czasie i zwiększenie własnej produktywności;
 • lepsze radzenie sobie ze stresem i z trudnymi emocjami;
 • zmiana niewspierających przekonań na swój temat;
 • odnalezienie równowagi i spokoju w życiu.

Oczywiście, są to tylko przykłady i jeżeli chcesz dowiedzieć się, czy będę w stanie pomóc Ci w rozwiązaniu Twojego problemu, najlepiej napisz do mnie wiadomość indywidualnie.

 

 

Korzyści z coachingu online

Rozpoczynając ze mną współpracę, zapewniam Cię, że:

 • rozpoczniesz intensywną pracę nad sobą, która stanie się inwestycją włożoną w najcenniejsze, co posiadasz – w siebie samego;
 • otrzymasz ode mnie wszelkie wsparcie, jakiego będziesz potrzebować do realizacji swoich celów;
 • skupimy się na Twojej zmianie osobistej, będziemy pracować nad Twoimi słabościami i doskonalić mocne strony;
 • zgodnie z kodeksem etycznym federacji ICF obowiązuje mnie pełna poufność – nikt nigdy nie dowie się, jakie tematy poruszaliśmy;
 • dołożę wszelkich starań, abyśmy wspólnie zrealizowali Twoje cele.

Dzięki coachingowi przez Internet, korzyści tych jest jeszcze więcej:

 • oszczędzasz czas, którego nie musisz poświęcać na dojazd;
 • jesteśmy bardziej elastyczni – widując się w formie online, jesteśmy bardziej dostępni czasowo i łatwiej nam znaleźć termin, który będzie nam odpowiadać;
 • coaching przez Internet jest tańszy, niż coaching stacjonarny, ponieważ nie muszę doliczać pieniędzy za dojazd;
 • możesz pracować nad sobą z domu lub z innego, dowolnego miejsca na świecie!

Skuteczny coaching online

Coaching online jest tak samo efektywny, jak coaching stacjonarny – różni się tylko formą prowadzenia, która dla niektórych osób okazuje się po prostu wygodniejsza. Na temat efektywności coachingu przeprowadzono wiele badań, a w jednym z największych tego typu wzięło udział aż 2165 osób z 64 krajów1. Oto obszary, w których badani zauważyli poprawę (w nawiasie znajduje się procent badanych, którzy odczuli różnicę w danym obszarze):

 • pewność siebie (80%)
 • związki (73%)
 • kompetencje komunikacyjne (72%)
 • kompetencje interpersonalne (71%)
 • wydajność w pracy (70%)
 • równowaga między życiem zawodowym a osobistym (67%)
 • zdrowie i dobre samopoczucie (63%)
 • rozwój możliwości zawodowych (62%)
 • organizacja życia osobistego (61%)
 • zarządzanie firmą (61%)
 • zarządzanie sobą w czasie (57%)
 • efektywność zespołów (51%)

Aż 96% klientów zadeklarowało, że skorzystałoby z coachingu ponownie. 

Jak pracuję jako coach ze swoimi klientami?

Pierwsze spotkanie jest zapoznawcze, gdzie mamy okazję poznać się i porozmawiać na temat celu, który chcesz zrealizować. To wtedy podejmujemy decyzję co do dalszej współpracy. Jeżeli zdecydujesz się na regularne sesje, sporządzimy również kontrakt, opisujący szczegóły współpracy coachingowej, takie jak na przykład czas trwania i częstotliwość spotkań czy zasady, co do ich odwoływania. Następnie na każdym kolejnym spotkaniu będziemy zajmować się realizacją pomniejszych celów, które ostatecznie mają przybliżyć Cię do realizacji celu głównego. Realizacja celu ogólnego zajmuje zwykle od kilku do kilkunastu sesji.

Podczas coachingu mamy szansę dokładnie omówić Twoją sytuację, poszukać rozwiązania, które Cię usatysfakcjonuje oraz pomóc Ci w nabyciu umiejętności, dzięki którym rozwiążesz dany problem. W trakcie spotkań otrzymasz ode mnie pełne wsparcie i uwagę, których będziesz potrzebować. Omówimy także podjęte działania oraz napotkane problemy w trakcie realizacji celu.

Aby dać Ci jak najwięcej wartości ze spotkań, po każdej sesji otrzymasz ode mnie szczegółowego maila, w którym zamieszczę najważniejsze informacje z naszego spotkania, moje spostrzeżenia, a także wnioski, do których wspólnie doszliśmy oraz dalsze zalecenia i zadania do wykonania. Dzięki temu będziesz stawiać kolejne kroki, które przybliżą Cię do realizacji Twojego celu oraz będziesz mieć stały dostęp do informacji i wniosków z naszych rozmów.

Przed pierwszym spotkaniem zastanów się dokładnie, jaki cel chcesz zrealizować. Zadbaj także o siebie najlepiej, jak potrafisz – przygotuj sobie ulubioną herbatę lub kubek kawy, a także wycisz telefon, aby nikt Ci nie przeszkadzał. To czas, który przeznaczamy na Twój rozwój.

Jeżeli ciekawią Cię efekty i odczucia osób, które zdecydowały się na współpracę coachingową ze mną, możesz sprawdzić ich opinie poniżej.

Doskonała
Na podstawie 23 opinii
Katarzyna Kujawa
Katarzyna Kujawa
2023-03-29
Dawid profesjonalnie podszedl do pracy ze mną, rozmowy są swobodne i dające do myślenia, nie mam oporów, żeby rozmawiać z Dawidem o trudnych sprawach, które mnie dotykają czy sytuacjach, których doświadczam. Dawid pokazuje jak przekierować energię i negatywne myślenie zamienić w coś pozytywnego, jak można inaczej spojrzeć na siebie i to co mnie otacza czy mi sie zdarza. Obawiałam sie różnicy wieku-Dawid świetnie sobie z tym radzi, jest swobodny i budzi zaufanie, polecam bardzo:)
Irena Rost
Irena Rost
2022-10-07
Pracując między ludźmi, niezwykle ważne jest aby umiejętnie ich słuchać. Dawid zdecydowanie to potrafi. To młody chłopak, ale w pełni oddany temu co robi, pomimo wieku niezwykle dojrzały, mocno nastawiony na osiągnięcie postawionych sobie celów. Te cechy przekłada również w swojej pracy. Niesamowicie imponuje mi jego poziom zachowania równowagi i spokoju w chwili gdy ktoś doprowadził go do "szewskiej pasji" tak jak Ja :D. Pomimo odmienności w postrzeganiu świata, jego percepcji potrafi mimo wszystko wejść w moją skórę i spojrzeć na problem dwustronnie. Dawid jest przede wszystkim ciepłym słuchaczem, jego mimika, gesty potrafią uspokoić a gdy dodamy do tego intonację jego głosu, to mamy strzał w dziesiątkę i śmiało można powiedzieć "jestem w domu". Otwarty i przede wszystkim nie oceniający drugiego człowieka. Właśnie taki powinien być ktoś, kto chce służyć ludziom. Dawid powodzenia w Twojej misji!
Olivia eM
Olivia eM
2022-09-15
Dawid profesjonalnie i w otwarty sposób podchodzi do klienta, szanując jego poglądy i wartości. W kontakcie z nim czułam się swobodnie i komfortowo dzięki czemu, na sesjach wzrastało wzajemne zaufanie, co jest dla mnie niesamowicie ważnym elementem. Dawid potrafi słuchać jak nikt inny i co najważniejsze - wspiera a nie poucza. Jego wiedza i umiejętności są na wysokim poziomie, a więc śmiało mogę stwierdzić, że trafiłam w dobre ręce. Polecam z czystym sumieniem!
Monika Banasiewicz
Monika Banasiewicz
2022-08-18
Sesje coachingowe z Dawidem sa wymagajaca praca, dlatego z calego serca polecam z nim wspolprace! Dzieki niemu zaczelam odkrywac siebie na glebokim poziomie I budowac na nowo fundamenty, tym samym stawac sie lepsza wersja samej siebie. Dziekuje Ci w zaczeciu rozumienia swojej prawdy I przechodzeniu przez piekny proces. Profesjonalne podejscie, niesamowicie pozytywna energia!
Wiktoria Sołtysik
Wiktoria Sołtysik
2022-07-11
Gorąco polecam!! Dawid potrafi wysłuchać, wytłumaczyć i dobrze doradzić. Jest cierpliwy i skupiony na rozmowie. Podczas sesji czułam spokój i pewność, że jestem u specjalisty w swojej dziedzinie 🙂
Kasia Alex
Kasia Alex
2022-07-04
Dziwnym zbiegiem okolicznosci dostalam namiar na sesje coachingowe wkrotce po uzyskaniu oceny rocznej pracownika, ze wskazowka do pracy nad pewnoscia siebie w kontaktach z twardymi graczami biznesowymi. To dopiero poczatki moich sesji, ale moi najblizsi juz dostrzegaja we mnie pozytywne zmiany. Dawid potrafi sluchac, swietnie analizowac i wyciagac wnioski. Polecam!
Piotr Duda
Piotr Duda
2022-06-24
Wspólpraca z Dawidem to jedna z najlepszych decyzji jakie mogłem podjąc. Wstępnie chciałem pracować nad efektywnością i osiąganiem celów związanych z moją karierą. Ale w ciągu kilku miesięcy udało mi się poprafic niemal każdy aspekt mojego życia. Dawid jest osobą profesjonalną, kreatywną i łatwą do rozmowy. Gorąco polecam!!!
Basia Kowalczyk
Basia Kowalczyk
2022-05-09
Dawid jest niezwykle cierpliwą, potrafiącą aktywne słuchać osobą. Rzetelnie i profesjonalnie podchodzi do swojej pracy. Serdecznie polecam każdą współpracę!
Martyna Matusek
Martyna Matusek
2022-04-04
Dawid jest osobą godną polecenia. Jest to człowiek z ogromną wiedzą i pełnym profesjonalizmem. Wyróżnia się empatią, umiejętnością uważnego słuchania i cierpliwością. Potrafi zmotywować do zmiany życiowej i zawsze "być obok" udzielając rad, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zaraża pozytywnym nastawieniem i uśmiechem. Polecam!

Sesje indywidualne online

Forma: online (domyślnie Skype, na prośbę klienta istnieje też możliwość użycia innej aplikacji lub odbywania sesji telefonicznych)

Czas trwania: 60 minut

Cena: 200 zł

Terminy: Od poniedziałku do soboty, od godz. 8:00 do 20:00 (do ustalenia indywidualnie).

To do Ciebie należy decyzja, czy chcesz spotykać się regularnie, czy tylko raz. Jeżeli masz chęć spróbować coachingu online ze mną, serdecznie zapraszam do kontaktu!

Do zobaczenia!

Dawid

 

 

 1. PricewaterhouseCoopers, wykonane na zlecenie International Coach Federation, ICF Global Coaching Client Study Executive Summary, 2009.