Dawid Haracz - Coach zmian życiowych, biznesu i kariery - online

Coaching online jest rozwiązaniem dla osób, którym zależy na uzyskaniu osobistej pomocy w rozwiązaniu konkretnego problemu, z którym aktualnie się zmagają. Jako trener certyfikowany w zgodzie z wymogami międzynarodowej federacji ICF pomogę Ci najlepiej, jak potrafię w rozwiązaniu problematycznej kwestii. Podczas spotkania indywidualnego skorzystasz w pełni z moich umiejętności i wiedzy – psychologicznej, coachingowej oraz trenerskiej.

Więcej na mój temat i na temat moich kwalifikacji, znajdziesz w zakładce O MNIE.

Czym jest coaching online?

Coaching jest procesem rozwojowym, nastawionym na konkretne cele i efekty. Polega na pogłębianiu własnej samoświadomości, na budowaniu zaangażowania i wiary w siebie. To okazja do przyjrzenia się sobie i swoim zasobom, a następnie ukierunkowanie się na cel – zastanowienie się, czego potrzebujesz do realizacji celu, jakich zagrożeń możesz się spodziewać albo czy jest to cel, którego naprawdę pragniesz. Podczas coachingu uczysz się wyciągać wnioski z porażek i sukcesów, aby wzmacniały Cię w dalszym rozwoju. Coaching jest podróżą w głąb swojej psychiki, dzięki czemu lepiej zrozumiesz siebie, a w efekcie przyspieszysz realizację zamierzonych celów i zwiększysz swoją efektywność.

Coach natomiast jest osobą, która pomaga osiągać wyznaczone cele w procesie coachingowym. Robi to głównie za pomocą zadawania otwartych, prowokujących do myślenia pytań i stosowania konkretnych narzędzi coachingowych. Coach nie doradza, nie wyraża swojej opinii, nie ocenia, ani nie komentuje. Jest to relacja w pełni partnerska. Więcej informacji o tym, czym jest coaching i kim jest coach, znajdziesz w jednym z moich artykułów.

Coaching online to proces coachingowy, prowadzony w formie zdalnej, w moim przypadku za pośrednictwem aplikacji Skype. Ogromną zaletą takiej formy jest wygoda – możesz uczestniczyć w procesie coachingowym ze mną z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie.

Coaching online skierowany jest dla osób, które z różnych względów nie mogą spotykać się regularnie na sesjach stacjonarnych. Jeżeli więc jesteś osobą starszą, schorowaną, nieśmiałą, przebywasz za granicą lub w dowolnym miejscu w Polsce, a chcesz rozpocząć indywidualną współpracę ze mną, to taka forma rozwoju jest zdecydowanie dla Ciebie.

Kiedy coach jest potrzebny?

Jako coach online jestem w stanie pomóc Ci w realizacji celów w sferze zawodowej i osobistej. Specjalizuję się w dwóch rodzajach coachingu:

 • Life coaching – coaching życiowy jest przeznaczony dla osób, które zmagają się z problemami natury osobistej, w takich obszarach jak na przykład: relacje, efektywność, pewność siebie, zdrowie czy realizacja planów życiowych.
 • Business coaching – coaching biznesowy jest przeznaczony dla właścicieli i managerów firm, przedsiębiorców, specjalistów pracujących w jednoosobowej działalności gospodarczej lub osób planujących założyć własny biznes. Tutaj skupiamy się głównie na rozwoju biznesu.

Czasem zdarza się tak, że cele związane z biznesem i życiem prywatnym przenikają się wzajemnie. Wtedy trudno określić jednoznacznie, jakim rodzajem coachingu pracujemy, dlatego przedstawiam Ci przykładowe problemy, w których jestem w stanie Ci pomóc:

 • przyspieszenie rozwoju osobistego, ukierunkowanie na konkretne cele i realizowanie ich;
 • zmiana nawyków;
 • rozwój biznesu;
 • podjęcie właściwej decyzji;
 • praca nad relacjami (z rodziną, w pracy, z partnerem, ze znajomymi);
 • poprawa komunikacji interpersonalnej;
 • odnalezienie sensu życia i sensu pracy (wypalenie zawodowe);
 • wzbudzenie w sobie trwałej, silnej motywacji;
 • poradzenie sobie z prokrastynacją (odkładanie na później);
 • nauka zdrowego zaspokajania swoich potrzeb;
 • odnalezienie rozwiązania swoich problemów;
 • nabranie większej pewności siebie i zwiększenie samooceny;
 • nauka efektywnego zarządzania sobą w czasie i zwiększenie własnej produktywności;
 • lepsze radzenie sobie ze stresem i z trudnymi emocjami;
 • zmiana niewspierających przekonań na swój temat;
 • odnalezienie równowagi i spokoju w życiu.

Oczywiście, są to tylko przykłady i jeżeli chcesz dowiedzieć się, czy będę w stanie pomóc Ci w rozwiązaniu konkretnego problemu, najlepiej napisz do mnie wiadomość indywidualnie.

 

 

Korzyści z coachingu online

Rozpoczynając ze mną współpracę, mogę Cię zapewnić, że:

 • rozpoczniesz intensywną pracę nad sobą, która stanie się inwestycją włożoną w najcenniejsze, co posiadasz – w siebie samego;
 • otrzymasz ode mnie wszelkie wsparcie, jakiego będziesz potrzebować do realizacji swoich celów;
 • skupimy się na Twojej zmianie osobistej, będziemy pracować nad Twoimi słabościami i doskonalić mocne strony;
 • obowiązuje mnie pełna poufność – nikt nigdy nie dowie się, jakie tematy poruszaliśmy;
 • dołożę wszelkich starań, abyśmy wspólnie zrealizowali Twoje cele.

Dzięki coachingowi przez Internet, korzyści tych jest jeszcze więcej:

 • oszczędzasz czas, którego nie musisz poświęcać na dojazd;
 • jesteśmy bardziej elastyczni – widując się w formie online, jesteśmy bardziej dostępni czasowo i łatwiej nam znaleźć termin, który będzie nam odpowiadać;
 • coaching przez Internet jest tańszy, niż coaching stacjonarny, ponieważ nie muszę doliczać pieniędzy za dojazd;
 • możesz pracować nad sobą z domu lub z innego, dowolnego miejsca na świecie!

Coaching, a psychoterapia

Zauważyłem, że ludzie często pytają mnie, czy powinni wybrać się na coaching, czy poszukać psychoterapii oraz że często mylą te dwie formy rozwoju. Pozwól, że wyjaśnię w pierwszej kolejności, na czym polega różnica pomiędzy coachingiem a psychoterapią.

Coaching jest metodą rozwojową nastawioną na osiąganie celów i rozwój osobisty. W coachingu pracujemy głównie nad teraźniejszością i przyszłością. Ilość spotkań dotycząca jednego celu zwykle nie jest większa niż kilka/kilkanaście sesji.

Psychoterapia natomiast nastawiona jest na leczenie bólu psychicznego pacjenta. W psychoterapii zajmujemy się głównie teraźniejszością i przeszłością. Psychoterapia trwa także zdecydowanie dłużej niż proces coachingowy, zwykle kilka miesięcy, a czasem nawet lat.

Co warto wybrać w Twoim przypadku? Postaram się udzielić odpowiedzi i na to pytanie:

Psychoterapię warto wybrać, kiedy czujesz, że jakość Twojego zdrowia psychicznego pozostawia wiele do życzenia, a w szczególności, kiedy wiesz, że może mieć to związek z Twoją przeszłością i dzieciństwem. Psychoterapia jest także wskazana w leczeniu poważniejszych schorzeń i zaburzeń, takich jak uzależnienia, nerwice, lęki czy depresja.

Coaching natomiast warto wybrać, kiedy czujesz potrzebę ruszenia naprzód i postawienia dużego kroku zawodowego lub osobistego. Coaching okaże się pomocny, kiedy chcesz skupić się na rozwoju, budowaniu nawyków, realizacji celów czy pracy nad swoimi słabościami.

Jeżeli mimo tych informacji nie wiesz, na jaką formę pomocy się zdecydować, umów się na jednorazową sesję ze mną, aby opowiedzieć mi dokładnie, z jakim problemem się zmagasz. Obecnie jestem w trakcie zdobywania dyplomu psychologa, więc potrafię doradzić Ci, którą formę rozwoju wybrać, a także – jeżeli będzie to psychoterapia – jaki nurt terapii najlepiej wybrać w Twoim przypadku. Udzielę Ci także wskazówek co do dalszej pracy nad sobą.

 

 

Jak pracuję jako coach ze swoimi klientami?

Pierwsze spotkanie jest zapoznawcze, gdzie mamy okazję poznać się i porozmawiać na temat celu, który chcesz zrealizować. To wtedy podejmujemy decyzję co do dalszej współpracy. Jeżeli zdecydujesz się na regularną współpracę ze mną, sporządzimy również kontrakt, opisujący szczegóły współpracy coachingowej, takie jak na przykład czas trwania i częstotliwość spotkań czy zasady, co do ich odwoływania. Następnie na każdym kolejnym spotkaniu będziemy zajmować się realizacją pomniejszych celów, które ostatecznie mają przybliżyć Cię do realizacji celu głównego naszych spotkań. Realizacja celu ogólnego zajmuje zwykle od kilku do kilkunastu sesji.

Podczas coachingu mamy szansę dokładnie omówić Twoją sytuację, poszukać rozwiązania, które Cię usatysfakcjonuje oraz pomóc Ci w nabyciu umiejętności, dzięki którym rozwiążesz dany problem. W trakcie spotkań otrzymasz ode mnie pełne wsparcie i uwagę, których będziesz potrzebować. Omówimy także podjęte działania oraz napotkane problemy w trakcie realizacji celu.

Aby dać Ci jak najwięcej wartości z każdego spotkania, po każdej sesji wyślę Ci szczegółowego maila, w którym zamieszczę najważniejsze informacje z naszego spotkania, moje spostrzeżenia, a także wnioski, do których wspólnie doszliśmy oraz dalsze zalecenia i zadania do wykonania. Dzięki temu będziesz stawiać kolejne kroki, które przybliżą Cię do realizacji ogólnego celu oraz będziesz mieć dostęp do informacji i wniosków przesłanych od razu po zakończeniu rozmowy.

Przed pierwszym spotkaniem zastanów się dokładnie, jaki cel chcesz zrealizować. Zadbaj także o siebie najlepiej, jak potrafisz – przygotuj sobie ulubioną herbatę lub kubek kawy, a także wycisz telefon, aby nikt Ci nie przeszkadzał. To czas, który przeznaczamy na Twój rozwój.

Jeżeli ciekawią Cię efekty i odczucia osób, które zdecydowały się na współpracę coachingową ze mną, możesz sprawdzić ich opinie.

Skuteczny coaching online

Coaching online jest tak samo efektywny, jak coaching stacjonarny – różni się tylko formą prowadzenia, która dla niektórych osób okazuje się być po prostu wygodniejsza. Na temat efektywności coachingu przeprowadzono wiele badań, a w jednym z największych tego typu badań1 wzięło udział aż 2165 osób z 64 krajów. Oto obszary, w których badani zauważyli poprawę (w nawiasie znajduje się procent badanych, którzy odczuli różnicę w danym obszarze):

 • pewność siebie (80%)
 • związki (73%)
 • kompetencje komunikacyjne (72%)
 • kompetencje interpersonalne (71%)
 • wydajność w pracy (70%)
 • równowaga między życiem zawodowym a osobistym (67%)
 • zdrowie i dobre samopoczucie (63%)
 • rozwój możliwości zawodowych (62%)
 • organizacja życia osobistego (61%)
 • zarządzanie firmą (61%)
 • zarządzanie sobą w czasie (57%)
 • efektywność zespołów (51%)

Aż 96% klientów zadeklarowało, że skorzystałoby z coachingu ponownie. 

Sesje indywidualne online

Forma: online (Skype)

Czas trwania: 60 minut

Cena: 150 zł

Terminy: Od poniedziałku do soboty, od godz. 8:00 do 19:00 (do ustalenia indywidualnie).

To do Ciebie należy decyzja, czy chcesz spotykać się regularnie, czy tylko raz. Jeżeli masz chęć spróbować coachingu online ze mną, serdecznie zapraszam do kontaktu!

 

 

 1. PricewaterhouseCoopers, wykonane na zlecenie International Coach Federation, ICF Global Coaching Client Study Executive Summary, 2009.