Często mówi się, że ludzki umysł posiada nieograniczony potencjał.
Jest w tym twierdzeniu wiele prawdy, jednak prawdą jest też to, że ma ono dwie strony medalu. Z jednej strony umysł faktycznie może uczyć się ciągle nowych rzeczy czy kierować nami ku osiągnięciu celu, z drugiej potrafi też produkować natrętne myśli, które zaniżają naszą samoocenę, i generować emocje, przez które tracimy chęć do życia.
Rozumiem to doskonale. I rozumiem to nie tylko jako psycholog, ale także jako osoba, która doświadczyła wielu wspaniałych sukcesów, jak również bolesnych porażek. Wierzę, że cierpienie jest nieodłączną częścią życia, i wierzę też, że naszym zadaniem jest odnaleźć w tym cierpieniu sens. Wtedy możemy nauczyć się kierować swoim życiem w taki sposób, aby radzić sobie nawet z największym bólem psychicznym i pokonywać największe trudności.
Nazywam się Dawid Haracz. Jestem psychologiem o specjalności klinicznej i prowadzę konsultacje psychologiczne online. Jako psycholog online i interwent kryzysowy pomagam swoim pacjentom w radzeniu sobie z trudnościami dnia codziennego.
Więcej na mój temat i na temat moich kwalifikacji znajdziesz w zakładce O MNIE.
Porady psychologiczne online
Jako psycholog wiem, jak ważne jest udzielanie szybkiej, efektywnej i anonimowej pomocy, dlatego zdecydowałem się na otwarcie gabinetu online. Z mojego doświadczenia oraz z doświadczenia moich pacjentów wynika, że taka forma pomocy, w opozycji do gabinetu stacjonarnego, nie traci na jakości. Wręcz przeciwnie – konsultacje psychologiczne online posiadają wiele zalet, takich jak: szybka, efektywna pomoc bez konieczności wychodzenia z domu, większe poczucie bezpieczeństwa i anonimowości, oszczędność czasu i pieniędzy przeznaczonych na dojazd do gabinetu oraz możliwość odbycia sesji z dowolnego miejsca na świecie.
Oto przykładowe obszary, w jakich udzielam pomocy:
- zaburzenia nastroju (stany depresyjne i maniakalno-depresyjne);
- zaburzenia lękowe (fobie, zaburzenie lękowe uogólnione, napady paniki, zespół stresu pourazowego);
- zaburzenia osobowości (osobowość obsesyjno-kompulsywna, osobowość narcystyczna, osobowość typu borderline);
- współuzależnienia i uzależnienia (od substancji i od zachowań);
- problemy związane ze stresem (stres chroniczny, zaburzenia psychosomatyczne, wypalenie zawodowe);
- trudności w relacjach (relacje partnerskie, relacje rodzinne);
- interwencja kryzysowa (radzenie sobie w sytuacjach nagłych i kryzysowych, takich jak: żałoba po bliskiej osobie, rozstanie, przemoc rodzinna);
- rozwijanie umiejętności osobistych i społecznych (samoocena, umiejętności komunikacyjne, budowanie relacji);
- diagnostyka zaburzeń rozwojowych, zaburzeń nastroju i zaburzeń lękowych (ADHD, depresja, zespół lęku uogólnionego).
Są to jedynie przykładowe obszary, dlatego jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy będę w stanie pomóc Ci w rozwiązaniu Twojego problemu, najlepiej napisz do mnie wiadomość indywidualnie przez zakładkę KONTAKT.
O tym, kiedy warto udać się na konsultację psychologiczną, pisałem więcej w osobnym artykule na ten temat.
Skuteczna terapia psychologiczna
Prowadząc konsultacje psychologiczne online, praktykuję kilka zasad opisanych poniżej, aby udzielana przeze mnie pomoc była najwyższej jakości.
- Diagnoza. W pierwszej kolejności stawiam na poprawne zdiagnozowanie problemu, z którym zgłasza się do mnie pacjent. Właściwa diagnoza jest niezbędna, aby móc udzielić skutecznej pomocy psychologicznej.
- Wygoda i bezpieczeństwo. Pacjent może łączyć się na konsultacje psychologiczne z wybranego przez siebie miejsca, w którym czuje się najbezpieczniej i najwygodniej, dzięki czemu zwiększa się komfort naszej współpracy.
- Anonimowość. Działam w zgodzie z Kodeksem Etycznym Psychologa, dlatego dbam o pełną poufność w trakcie sesji. Zarówno dane pacjenta, jak i informacje udzielane podczas sesji pozostają w pełni anonimowe.
- Rozwiązanie. Celem sesji jest odpowiednie zdiagnozowanie problemu pacjenta, a następnie podjęcie działań skierowanych na jego rozwiązanie. Czasem zdarza się, że kieruję pacjentów do innych specjalistów (psychiatra, psychoterapeuta), jeżeli wymaga tego sytuacja.
W mojej pracy stosuję narzędzia terapii CBT (terapia poznawczo-behawioralna), terapii ACT (terapia akceptacji i zaangażowania) oraz terapii psychodynamicznej. Po przeprowadzeniu procesu diagnozy istnieje możliwość wystawienia zaświadczenia/opinii dotyczących stanu zdrowia pacjenta.
Internetowy psycholog – jak to działa?
Aby skorzystać z pomocy psychologicznej online, wystarczy, że wykonasz kilka prostych kroków.
- Napisz do mnie przez zakładkę KONTAKT z informacją, że chcesz skorzystać z sesji psychologicznej (na tym etapie możesz, ale nie musisz, pokrótce opisać cel Twojej wizyty).
- Ja w odpowiedzi na maila prześlę Ci informację z propozycją terminów sesji.
- Kiedy uzgodnimy wstępny termin, prześlę Ci dane do płatności za sesję.
- Po opłaceniu sesji Twój termin będzie już zarezerwowany za stałe.
- Poproszę Cię o znalezienie mnie w aplikacji Skype, abyśmy mogli już tylko połączyć się o wyznaczonej godzinie.
To wszystko. Twoja sesja odbędzie się z dogodnego dla Ciebie miejsca, bez konieczności wychodzenia z domu, w pełni anonimowo.
Moje doświadczenie w liczbach:
Przeprowadzonych sesji Zadowolonych klientów Lat doświadczenia |
Porady i pomoc psychologiczna online
Forma: online (domyślnie Skype, na prośbę klienta istnieje też możliwość użycia innej aplikacji lub odbywania sesji telefonicznych)
Czas trwania: 60 minut
Cena: 200 zł
Terminy: Od poniedziałku do soboty, od godz. 8:00 do 20:00 (do ustalenia indywidualnie).
To do Ciebie należy decyzja, czy chcesz spotykać się regularnie, czy tylko raz. Jeżeli chcesz spróbować sesji psychologicznej ze mną, serdecznie zapraszam do kontaktu!
Do zobaczenia.